مسابقه‌ی دانستنی‌های انتظامی – اجتماعی به مناسبت هفته کتاب

مسابقه کتابخوانی هفته کتاب

چاپ

همزمان با هفته «کتاب، کتابدار و کتابخوانی»، جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان جهرم و هیات همراه با حضور در جمع کتابداران و مراجعین کتابخانه عمومی مرحله‌ی دهم مسابقه‌ی دانستنی‌های انتظامی-اجتماعی را اجرا و سه تن از برگزیدگان این مسابقه با اهدای لوح، تقدیر شدند.

مجتبی امیرزاده، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان جهرم با اشاره به این خبر افزود: این مسابقه باهمت معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی جهرم و در سطح اعضا و مراجعین کتابخانه برگزار گردید. شرکت‌کنندگان در این مسابقه به هفت پرسش طرح شده پاسخ، و درپایان از نفرات برگزیده تقدیر شد.

بازدید جانشین فرماندهی نیروی انتظامی از کتابخانه

بازدید جانشین فرماندهی نیروی انتظامی از کتابخانه

مهراب زارع‌پور، جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان جهرم طی سخنانی در جمع کارکنان و اعضای کتابخانه با گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی گفت: توجه به نحوه‌ی پرکردن اوقات فراغت جوانان و کیفی سازی آن از موضوعات پراهمیت و مورد توجه نیروی انتظامی است. ایشان با اشاره به تهدیدات محیطی همچون استعمال دخانیات و تفریحات ناسالم، «مطالعه و ورزش» را بهترین شیوه‌ی پرکردن اوقات فراغت دانستند. سرهنگ زارع‌پور رشد و تقویت فرهنگ کتابخوانی در سطح جامعه و خانواده‌ها را ضامن رشد و بالندگی ایران اسلامی در تمام زمینه‌ها معرفی کردند.

در پایان این مراسم امیرزاده، ضمن تشکر ویژه از جانشین فرماندهی نیروی انتظامی و هیات همراه، اهتمام و نگاه فرهنگ‌سازِ مجموعه‌ی انتظامی شهرستان جهرم را شایسته‌ی بهترین  تقدیرها دانسته و استمرار چنین اقدامات آگاهی‌رسان را ضامن پیشگیری از وقوع معزلات تابعه دانستند. این مقام مسئول ضمن ابراز خورسندی از حضور و تعامل نیروی انتظامی با کتابخانه به عنوان دستگاه پیشگامِ آموزش شهروندی، کتابخانه را دانشگاهی عمومی در شهرها معرفی که می‌تواند با همکاری سایر دستگاه‌ها در امر فرهنگ‌سازی ورود کند. وی در ادامه با اعلام گلایه‌مندی از فراموشی ایام هفته‌ی کتاب و کتابخوانی از سوی سایر دستگاه‌های مسئول که قانونا وظیفه‌ی حمایت از کتابخانه‌ها را عهده داراند، حضور مسئولین و کارکنان انتظامی شهرستان در کتابخانه را موجب دلگرمی کتابداران و خادمان حوزه‌ی کتاب و کتابخوانی دانستند.

عضویت در کتابخانه

عضویت در کتابخانه

شایان ذکر است در این بازدید چندساعته جناب سرهنگ زارع‌پور، جانشین فرماندهی انتظامی و جناب سرگرد انصاری، جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی و تنی چند از همکاران انتظامی شهرستان حضور داشته که ضمن آشنایی با خدمات کتابخانه همگی به عضویت سراسری کتابخانه‌های عمومی درآمدند.