عمده عقب ماندگی ها در برخی مسائل به سبب عدم مطالعه کتاب است

آيت الله لطف الله دژكام

چاپ

به گزارش پسین جهرم، ایت الله لطف الله دژکام در خطبه های امروز نماز جمعه جهرم با تسلیت ایام صفر ماه حزن و اندوه اهل بیت (ع) گفت: کاروان اسرای کربلا در ماه صفر به شام وارد شده و زید بن علی (ع) فرزند امام سجاد (ع) در این ماه به شهادت رسیده است.

وی با بیان اینکه با اشاره به حرکت پرشور ملت مسلمان در راهپیمایی اربعین افزود: حال معنوی مردم در این ایام مضاعف تر از گذشته است.

امام جمعه جهرم با اشاره به مصادف شدن میلاد دو امام معصوم (ع) در ماه صفر بر اساس برخی روایات، به عدم برپایی آئین های جشن به احترام ایام حزن و اندوه خاندان اهل بیت (ع) تاکید کرد.

این استاد حوزه و دانشگاه به آغاز هفته «تکریم مقام کتابدار و ترویج گفتمان کتابخوانی»  اشاره کرد و توجه به مطالعه و کتاب خوانی را یک مسئله مهم دانست که جامعه باید نسبت به آن اهتمام ویژه داشته باشد.

وی با بیان اینکه عمده عقب ماندگی ها در برخی مسائل به سبب عدم مطالعه کتاب است، گفت: مطالعه عمیق و ارزشمند در جامعه کم شده و دانش آموزان و دانشجویان از جمله اقشاری هستند که نسبت به مطالعه کتاب باید توجه بیشتری داشته باشند.

خطیب نماز جمعه جهرم با بیان اینکه خدمت به جامعه نیازمند افراد عالم است، خاطرنشان کرد: مدیران و مسئولان باید با مطالعه در حوزه کاری خود و فراگیری وظایفشان نسبت به جامعه در  ارائه خدمات شایان به مردم کوشا باشند.